Kaip apsisaugoti nuo apšalusių langų?

Ar tekę susidurti rytais su iš vidaus apšalusių automobilio stiklų problema? Tuomet suprantate, kaip nepatogu yra juos valyti bei gramdyti. Trumpai apžvelgsime to priežastis ir pasiūlysime kelis greitus sprendimo būdus.

apšalusių langų problema

Kodėl viduje langai apšąla?

Viduje apšalę langai rodo, jog automobilio salone yra perteklinė drėgmė. Dažniausiai ji atsiranda automobilyje kartu su šlapiais batais arba drabužiais, nuo keleivių ir vairuotojo iškvepiamo oro. Taip pat tai gali būti nesandaraus automobilio salono pasekmė – nesandarios langų, stoglangio gumos. O gal ir nuo prarūdijusios skylės, esančios po kilimėliais. Taigi perteklinė drėgmė, esant O ir žemesnei temperatūrai, kondensuojasi ant automobilio langų ir ilgainiui prišąla.

Kaip apsisaugoti nuo drėgmės?

Visų pirma patikrinkite ar kilimėliai, bei medžiaga esanti po kilimėliais nėra šlapi. Lietingais orais bei sningant, patartume naudoti guminius kilimėlius. Taip lengvai išpilsite ir išvalysite balas, liekančias nuo batų.

Pasižiūrėkite ar automobilio salono lubų apdailos medžiaga nėra drėgna ar šlapia. Jei ji šlapia, vadinasi automobilio stoglangis greičiausiai nėra sandarus. Nesandarios automobilių durelių, langų gumos taip pat praleidžia kritulių vandenį, kuris dažnai susirenka salono apačioje, po kilimėliais ir įsigeria į automobilio apdailos medžiagą.

Pirmiausia pabandykite palikti šiek tiek (kelis mm) pradarę automobilio langą. Jei yra galimybės, pastatykite automobilį po saule. Taip perteklinė drėgmė turės kaip pasišalinti.

Kitas būdas yra maksimaliai įjungti langų apipūtimą, nustatyti maksimalią temperatūrą ir kartu įjungiant oro kondicionierių (A/C kompresorių). Oro kondicionierius pučia sausą orą, o tai leidžia sumažinti drėgmę. Dauguma automobilių taip pat turi tokią langų atšildymo funkciją, kuri aktyvuojama mygtuko paspaudimu. Tik atkreipkite dėmesį, jog oro recirkuliacija automobilio salone yra išjungta. Tai pagreitins drėgmės pašalinimą iš automobilio salono ir palaipsniui apšalusių stiklų neliks.

Liaudiški būdai, kurie padeda sugerti drėgmę

* laikraščiai po kilimėliais

* vilnonė medžiaga (senas vilnonis šalikas, pirštinės) ant prietaisų skydelio panelės

* druska, supilta į medžiaginį maišelį

* servetėlės ant prietaisų skydelio panelės

* iš vidaus švarus priekinis stiklas

Tikimės viduje apšalusių langų problemą pavyks greitai išspręsti.

sutaisyk.lt

« »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2017 sutaisyk.lt